Hirek
Hirek : Sevilla - Real Madrid 2-0: Nem volt esély Sevillában

Sevilla - Real Madrid 2-0: Nem volt esély Sevillában

2007.11.05. 15:23

Nem azt hozta a Sevilla-Real Madrid összecsapás, melyre a mérkőzés előtt lehetett számítani, a kilencven percet figyelembe véve a csapatok egy sok hibával tarkított, kifejezetten durva mérkőzést játszottak egymással, amelyben legalább akkora érdeme volt a találkozó játékvezetőjének, mint a mérkőző feleknek. Bernardo Schuster csapata végül 2-0 arányban maradt alul Sevillában, igazán komoly esélye nem volt a pontszerzésre, így mindent egybevéve a motivált hazaiak megérdemelték a győzelmet, ami akár nagyobb különbségű is lehetett volna.

Azt senki nem várhatta el a Real Madridtól, hogy valenciai fellépéséhez hasonló parádéval örvendeztesse meg rajongóit, de arra jó esély látszott a találkozó előtt, hogy a három pontot megszerezzék a fővárosiak. Ezzel együtt az előjelek inkább hazai sikert ígértek, Manolo Jimenez csapata nem engedhetett meg magának egy újabb hazai botlást, ráadásul a királyi gárda legutóbb 2003-ban tudott három ponttal távozni a Sánchez Pizjuán stadionból. A találkozót ennek megfelelően a Sevilla kezdte határozottabban, Luis Fabiano már a 3. percben gólt szerezhetett volna, közeli lövése azonban pont a jól helyezkedő Iker Casillas lábát találta el, így ekkor még elmaradt a hazaiak vezető találata. Néhány percnek ismételten el kellett telnie ahhoz, hogy a Real Madrid felvegye a mérkőzés ritmusát, ám amikorra mindez tán teljesen sikerült volna, akkor a Sevilla megszerezte a vezetést. A 18. percben Keita ragasztott irgalmatlanul nagy gólt a fővárosiak kapujába, Iker Casillas ugyan vetődött, a hárításra viszont semmi esélye nem volt. Kétség sem férhet hozzá, a forduló egyik legnagyobb gólját szerezte a mali futballista, melyet még sokáig mutogathatnának nem csak Spanyolországban, de egész Európában. A Sevilla rendkívüli motivációval kezdte a mérkőzést, a találkozó első perceiben két viszonylag durva megmozdulást is feljegyezhettünk tőlük, ekkor Guti valamint Gago is szenvedő alanya volt a sevillai játékosok "elszántságának". Ezekről a momentumokról azért kellett mindenképp említést tenni, mert mindezek megadták a találkozó alaphangját, s ezt követően már nem lehetett igazán meglepődni azon, hogy olykor a Real Madrid játékosai is elveszítették fejüket. Tulajdonképpen esélytelen volt a pontszerzésre ezen az este Bernardo Schuster csapata, a Sevilla hihetetlen fordulatszámon pörgött, a vendégek pedig egyértelműen nem tudták megfelelően átvenni ezt a játékstílust, folyamatosan ütemkésésben voltak, s támadásban sem tudtak helyzeteket kialakítani Palop kapuja előtt. A 21. percben ráadásul kétgólosra nőtt a Sevilla előnye, Kanouté lövését Casillas még valahogy hárította, a labda azonban túlcsorgott rajta, így azt az érkező Luis Fabiano Metzeldert megelőzve a kapuba juttathatta. Immáron kétgólos volt a Real Madrid hátránya, de a félidőre akár nagyobb különbségű is lehetett volna a hazaiak vezetése. A 26. percben Diarra alighanem szabálytalanul állította meg a tizenhatoson belülre betörő Jesús Navast, a katalán játékvezető azonban nem látott okot arra, hogy tizenegyest ítéljen. Egy félidő után 2-0-ra vezetett a Sevilla a Real Madrid ellen, s ugyan még volt negyvenöt perc, de nagyon nehéz volt elképzelni, hogy a három pontot ne Manolo Jimenez csapata szerezze meg.

Az 50. percben aztán végképp megpecsételődött a Madrid sorsa, Sergio Ramos a játékvezető szerint szabálytalankodott a csereként beállt Diego Capellel szemben, amiért megkapta második sárgalapját is, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Sergio Ramos meglehetősen indolensen futballozott ezen az este, bár ezen a kiállításon lehetne vitatkozni, mivel ez a belépő talán nem volt annyira súlyos, hogy ezért második sárgát kelljen adni. Sajnos roppant kevés futballt, ellenben rengeteg durva momentumot tartogatott még a mérkőzés, s ebben közrejátszhatott az is, hogy Álvarez Izqueirdo játékvezető az első percekben két brutális hazai belépőt sem torolt meg még sárgalappal sem, hagyta elharapózni az indulatokat, képtelen volt felnőni a rangos összecsapáshoz, így ami ezt követően történt, azokon aligha lehetett meglepődni. Az 53. percben Luis Fabiano megszerezhette volna második gólját is a mérkőzésen, egy sikertelen lesre állítási kísérlet után a brazil játékos csak Casillasszal állt szemben, ám nem találta el a kaput, így a Madrid megúszta a harmadik bekapott találatot. Manolo Jimenez csapata hatalmas fölényben futballozott, ekkor már a labdát is többet birtokolta, bár a Real Madrid emberhátrányban inkább már arra törekedett, hogy elkerülje a csúfos vereséget. Ennek ellenére az 58. percben gólhelyzetbe került a királyi gárda, Raúl betört a tizenhatoson belülre, ahol aztán elesett, a játékvezető szerint önszántából. A madridiak csapatkapitánya műesésért sárgalapot kapott, de hogy jogosan-e, azon azért lehetne vitatkozni, noha még a lassítások után sem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy helyesen ítélt-e a katalán játékvezető. A hátralévő percekben már a Sevilla sem nagyon erőltette az újabb gólok szerzését, a Real Madrid pedig emberhátrányban egyszerűen nem tudott mit kezdeni ellenfelével. Még Diarra talán rászolgált volna a kiállításra, de Dani Alvest is nyugodtan le lehetett volna küldeni, a lényeg viszont, hogy végül maradt a 2-0-s hazai győzelem, ami mindenképp igazságosnak mondható, sőt némiképp még a Real Madridra nézve hízelgő. Veresége ellenére a 11. forduló után is a blancók fogják vezetni a bajnoki táblázatot, s csalódottságra már csak azért sincs ok, mert két idegenbeli rangadóból 3 pontot szerezni azért nem rossz teljesítményt, mindenképp jobb, mint két döntetlen, és az elkövetkezendő néhány hétben papíron könnyebb mérkőzéseken lehet megőrizni, avagy lehetőség szerint növelni a pontelőnyt a riválisokhoz képest.